REKTÖR VEKİLİ ÇELİK, “BİZİMLE İZMİR DEĞİŞECEK”

28-11-2017

REKTÖR VEKİLİ ÇELİK, “BİZİMLE İZMİR DEĞİŞECEK”

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, İzmir Medya Platformu üyeleriyle bir araya geldi. Endüstri 4.0 ve Dokuz Eylül Üniversitesi ile ilgili iki sunum yapan Rektör Vekili Çelik, “Bir yandan üniversitemizin borcunu eritip diğer taraftan yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. İddia ediyorum bizimle birlikte İzmir değişecek” diye konuştu.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, İzmir Medya Platformu üyeleriyle Rektörlük hizmet binasında bir araya geldi. Buluşmaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Hikmet Çatal, Prof. Dr. Banu Esra Aslanertik, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Recep Yiğit, Genel Sekreter Yardımcısı Vekili Ahmet Cevdet Oral ve Basın İlan Kurumu İzmir Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır da katıldı. Endüstri 4.0 ve Dokuz Eylül Üniversitesi ile ilgili iki ayrı sunum yapan Rektör Vekili Çelik, projeleri hakkında bilgiler verdi. Endüstri 4.0’ın önemine değinen Rektör Vekili Çelik, “Bunu üniversitemize de uygulayacağız. Bu alanda ciddi projelerimiz bulunuyor ve hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

“BİZİMLE BİRLİKTE İZMİR DEĞİŞECEK”

Çalışmalarını sürdürdükleri projelerin yalnızca üniversiteyi değil kenti de kapsadığına dikkat çeken Rektör Vekili Çelik, “Bizimle birlikte İzmir değişecek. İlk etapta borçlarımızı eriteceğiz. Buna ek olarak gelir getirici projelerimizi devreye sokacağız. Fakültelerimizden enstitülerimize, meslek yüksekokullarımızdan merkezlerimize, akademik ve idari personelimizden öğrencilerimize kadar geniş bir yelpazede çalışmalar yapıyoruz. Bunun kaynağını nereden bulacağız? Bir proje üzerinde çalışıp ürettikten sonra hükümetimize sunduğunuzda destek görüyorsunuz. Ayrıca, üniversitemizin öz kaynaklarını kullanacağız. Hayırseverlerimizden ciddi destekler görüyoruz. İç huzuru yakalayarak tüm enerjimizi üniversitemizi, kentimizi ve ülkemizi başarılara taşımak için gayret gösteriyoruz. Çalışmalarımızı şeffaf bir şekilde yürütüyoruz ve ulaşılabiliriz. Belirli periyodlarla çalışmalarımızı kamuoyuyla da paylaşacağız” dedi.

ÇELİK’E TEŞEKKÜR ETTİ

Rektör Vekili Çelik’e projeleri ve çalışmalarından dolayı teşekkür eden İzmir Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan, “Hocamız ciddi projelerden söz etti. Bunların hepsini başarması elbette zaman alacaktır, bu güzel projelerin hayata geçirilebilmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu.