DEÜ’DE HASTA YAKINLARININ KONAKLAMA SORUNU BİTİYOR

24-11-2017

DEÜ’DE HASTA YAKINLARININ KONAKLAMA SORUNU BİTİYOR

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) sağlık yerleşkesinde, hayırseverlerin desteğiyle yapımı tamamlanan KİTVAK Abdulrezzak Sancak Konukevi 18 Aralık’ta açılıyor. Hayırseverlerle konukevinde buluşan DEÜ Rektör Vekili Erdal Çelik, “Konukevimizin tamamlanması ile Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne gelen hasta ve hasta yakınlarının konaklama sorunu ortadan kalkacak” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, FOLKART Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kırma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, yapımı tamamlanan KİTVAK Abdulrezzak Sancak Konukevi’nde bir araya geldi. DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin de yer aldığı sağlık yerleşkesinde, bağışçılar ve FOLKART’ın desteğiyle otel konseptinde konukevi yapıldığını kaydeden Rektör Vekili Çelik, DEÜ Hastanesi’ne gelen tüm hasta ve yakınlarına en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını kaydetti. Rektör Vekili Çelik, “KİTVAK’ın değerli bağışçıları, yönetimi ve FOLKART’ın katkılarıyla sağlık yerleşkemizde tamamlanan konukevimizde misafirlerimizi ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyorum. Hasta ve hasta yakınlarının konaklayabileceği, otel konseptinde yapılan KİTVAK Abdulrezzak Sancak Konukevi, 24 saat sıcak suyu olan, kantini, kafeteryası, çocuk oyun alanı ve kütüphanesiyle tam teşekküllü hizmet odaklı bir yapıdır” dedi.

BU YÜKÜ HAFİFLETMEK GÖREVİMİZ

Rektör Vekili Çelik, “Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne gelen hastalarımız ve hasta yakınlarının en iyi tedavi hizmetini alması için çalışıyoruz. Sağlıkta ve diğer hizmetlerde kaliteyi daha yükseklere taşımak adına projeler hazırlıyoruz. Üniversitemize böylesi güzel ve anlamlı bir bina kazandırmış oldukları için öncelikle KİTVAK’a ve Mesut Sancak’a teşekkür ediyorum. Hasta ve yakınlarına bir nebze de olsa yardımcı olabilmek bizleri mutlu etmektedir. Hastanemizde artık konaklama sıkıntısı yaşanmayacaktır” diye konuştu.

BİZİ GURURLANDIRIYOR

KİTVAK Abdulrezzak Sancak Konukevini hizmete açacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, “Yardımseverlerin de desteğiyle tamamlanan konukevinin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. FOLKART Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki hastalara ve hasta yakınlarına sağlanan bu hizmeti desteklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Saygıdeğer büyüğümüz Abdulrezzak Sancak’ın adını yaşatmak bizi gururlandırmaktadır. Konukevinin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.