DEÜ REKTÖR VEKİLİ ÇELİK’TEN EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ BUDAK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

05-01-2018

DEÜ REKTÖR VEKİLİ ÇELİK’TEN EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ BUDAK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

İZMİR’İN KÖKLÜ İKİ ÜNİVERSİTESİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

DEÜ Rektör Vekili Çelik, Ege Üniversitesi Rektörü Budak’a gerçekleştirdiği ziyarette, iki üniversitenin güçlerini birleştirerek önemli projelere imza atacağını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Ege Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof.Dr. Necdet Budak’ı makamında ziyaret etti.  Üniversiteler arası bilimsel ve akademik çalışmaların arttırılması konusunda fikir birliğine varıldığını belirten DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Necdet hocamız, akademik ve bilimsel çalışmalara verdiği katkıların yanı sıra, öğrencilere yönelik çalışmalarıyla da takdirimizi kazanmıştır. Hocamızı seviyoruz. İzmir’in çok değerli ve köklü iki üniversitesinin öncelikle bilim dünyasına, kentimize ve ülkemize çok önemli kazanımlar sağlayacağını düşünüyoruz. Hocamıza görevinde başarılar diliyor, çalışmalarında daima yanlarında olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

HEDEFİMİZ ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da, DEÜ ve Ege Üniversitesinin kardeş iki üniversite olduğunu kaydederek, topluma eğitim ve araştırma konusunda katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. Budak, “Gençlerimizi yetiştirip geliştirerek, ülkemize faydalı bireyler olmalarını amaçlıyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi’nin bağrından çıkan ve bilim dünyasında önemli yol almış bir üniversitedir. İki üniversitenin de kendine özgü güçlü yanları var. Güzel bir diyalog ve istişare ile bu yanlarımızı birleştirerek ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Hocamıza ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.