DEÜ REKTÖR VEKİLİ ÇELİK; “SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ ÜNİVERSİTELERDİR”

25-12-2017

DEÜ REKTÖR VEKİLİ ÇELİK;

“SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ ÜNİVERSİTELERDİR

 Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, hem kamu hem de özel sektör girişimleriyle sağlık hizmet çıtasını sürekli yükselttiğini söyledi. Çelik, “’Sağlıkta Dönüşüm Programı’ adı altında başlatılan ve özel sağlık hizmetlerinden sağlık turizmine kadar son derece geniş bir alanı kapsayan ulusal sağlık politikamızın en büyük destekçisi ise hiç kuşkusuz üniversitelerdir” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü 2016-2017 eğitim yılı mezuniyet töreni, DEÜ Tıp Fakültesi Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Dereceye giren yüksek lisans ve doktorası mezunlarına başarı ödüllerinin verildiği törende, tüm öğrenciler kep attı.

DEÜ’nün, sektöre ilham olacak bir marka kurum olarak faaliyet gösterdiğini ifade eden DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, yetkin ve donanımlı bir altyapıya sahip olduklarını söyledi. Çelik, “Sağlık alanında son yıllarda ciddi yatırımlar yapan Türkiye, hem kamu hem de özel sektör girişimleriyle hizmet çıtasını sürekli yükseltiyor. Ulusal düzeyde gerçekleştirdiği reform ve etkin sağlık uygulamalarıyla Türkiye, mevcut hizmet standartlarının kalitesini de bu sayede her geçen gün artıyor” dedi.

ÖĞRENME İSTEĞİNİZ BİTMESİN

Prof. Dr. Erdal Çelik, mezunların zorlu ve yorucu yılların ardından mezun olmaya hak kazandıklarını ifade ederek, “Burada aldığınız eğitim sayesinde alanında uzman kişiler olarak sağlık alanına adım atacaksınız. Bu sizler için mutluluk bizler için gurur kaynağı. Sizden beklentimiz, bilim yolunda vicdanınızla hareket etmeniz, insanlara şifa, dertlere deva olmanızdır. Bunu yaparken bilimsel araştırmalarınızı da elbette sürdürmenizi istiyoruz. Kariyer noktasında diplomanıza olduğu kadar hayat boyu öğrenme isteğinize de bağlı kalmanız bizler için çok önemli. Bu bir son değil, başlangıç. Sağlık, hepimiz için önemli. Sizler ise olmazsa olmazlarımızsınız. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı mezunlarını tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

Etkinlikte konuşan Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Çetin Pekçetin de, “Sağlık alanında bilgili ve donanımlı mezunlar yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu onuru bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından mezunlara başarı belgeleri takdim edildi. Keplerin atılmasının ardından tören sona erdi.